VIDEO CS Metalul Reșița a luat startul în noul sezon competițional

Formația CS Metalul Reșița a luat startul în noul sezon competițional al ligii a II-a de fotbal. Sâmbătă, jucătorii lui Marian Pană au primit, pentru primul meci oficial din sezonul competițional 2015 – 2016 , vizita formației Olimpia Satu Mare.

Cu aproximativ 200 de spectatori în tribună, veniți să susțină echipă locală, rossonerii au fost umiliți de jucătorii lui Tibi Csik. 0 – 3 arăta tabela de marcaj la finele primei reprize, în favoarea oaspeților, rezultat care i-a făcut pe cei mai mulți dintre spectatori să plece acasă.

Repriza secundă a început la fel de prost pentru jucătorii lui Pană. Elevii lui Csik au marcat în primul minut, mărind astfel diferența pe tabela de marcaj, de la 3 la patru goluri. Până la fluierul de final, sătmărenii au mai marcat o dată. 0 – 5 arăta tabela din Valea Domanului, la sfârșitul primului meci oficial din acest sezon. Rezultatul dezastruos al echipei reșițene, l-a făcut pe Marian Pană să-și numească jucătorii jaloane pe teren.

De partea cealaltă, Tibi Csik se declară mulțumit de evoluția jucătorilor săi. Csik se aștepta la un meci accesibil la Reșița, însă nu la rezultatul acesta.

În afara faptului că rezultatul obținut este mai mult decât umilitor, Marian Pană s-a certat și cu jucătorii pe final de meci. Liuba, a fost unul dintre fotbaliștii care au refuzat să intre pe teren.