VIDEO Volei Club Caransebeş rămâne pe calea victoriei.

Volei Club Caransebeş rămâne pe calea victoriei. Gugulanii au câştigat în weekend cel de-al patrulea meci consecutiv şi s-au instalat astfel în fruntea clasamentului. Ultima victimă a caransebeşenilor a fost formaţia Dinamo Bucureşti, de care elevii lui Valentin Pereu au dispus cu scorul de 3-1.

În Divizia A1, Volei Club Caransebeş a rămas singura echipă neînvinsă din actualul sezon. Etapa a patra a consemnat cea de-a patra victorie a gugulanilor, care au dispus, pe teren propriu, de bucureştenii de la Dinamo. Învingătoarea s-a decis în patru seturi: gazdele au câştigat primele două, cu 25-22 şi 25-21, Dinamo şi-a adjudecat apoi setul trei cu 25-20, dar caransebeşenii au închis tabela în setul patru, pe care l-au câştigat cu scorul de 25-17. La final, cei aproximativ 700 de fani prezenţi în tribune au aplaudat cu căldură o victorie meritată a echipei Volei Club Caransebeş, care se instalează astfel în fruntea clasamentului.

,,Sunt foarte fericit că meciul a curs în favoarea noastră şi ca mi-am adus contributia la această victorie. E al patrulea succes pentru noi, trebuie sa ne concentram si evoluam cu aceeasi mobilizare meci de meci, iar daca vom reusi acest lucru vom avea parte de un sezon foarte bun” a declarat Greg Faulkner – jucator Volei Club Caransebes.

În clasamentul Diviziei A1, Volei Club Caransebeş e acum lider solitar, formaţia antrenată de Valentin Pereu fiind singura echipă care a câştigat toate partidele disputate până acum. Duminica viitoare, în etapa a 5-a, gugulanii vor juca in deplasare, la ACS Municipal Zalău.