A fost prins unul dintre hoții de catalizatoare

În cursul zilei de 17 martie a.c., poliţişti de la Poliţia Municipiului Reşiţa au identificat un tânăr care avea asupra lui două catalizatoare auto.

Din investigaţiile efectuate s-a stabilit că obiectele ar fi fost furate de pe două autovehicule parcate pe raza municipiului Reşiţa în cursul nopţii de 15/16 martie a.c.. Poliţiştii l-au condus la sediu pe C.A., în vârstă de 22 de ani fiind bănuit de comiterea acestor fapte.

Bunurile au fost recuperate şi predate părţilor vătămate, însă cercetările continuă pentru săvârşirea infracţiunii de furt calificat.

Citeste si

ACȚIUNE RUTIERĂ DE TIP ,,RELEU” PE D.N 6 PENTRU CREȘTEREA SIGURANȚEI RUTIERE

Astăzi, 25 mai 2026, Inspectoratul de Poliție Județean Caraș-Severin, prin structurile de poliție rutieră, participă …