Cei doi oameni de afaceri caraseni, Bejeriță și Obrejan, au primit arest la domiciliu!

La o zi de la perchezițiile efectuate de poliţiştii Direcţiei de Investigare a Criminalităţii Economice din cadrul Inspectoratului General al Poliţiei Române, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție, magistrații au pronunțat în urmă cu puțin timp soluția în privința a doi dintre cei patru inculpați reținuți, inițial, 24 de ore pe bază de ordonanță.

Împotriva lui Ion Bejeriță acuzat de evaziune fiscală, spălarea banilor şi fals în înscrisuri sub semnătură privată și a lui Axinte Obrejan, față de care s-a pus în mișcare acțiunea penală sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de evaziune fiscală, spălarea banilor, fals în înscrisuri sub semnătură privată, complicitate la evaziune fiscală şi complicitate la spălarea banilor, s-a luat măsura arestului la domiciliu.

Soluția nu este definitivă, ea putând fi atacată atât de procurori, cât și de apărătorii inculpaților ce pot cere înlocuirea ei cu măsura controlului judiciar.

 

Citeste restul articolului accesând link-ul de mai jos:

Preluare Victor Nafiru
– See more at: http://argument-cs.ro/content/magistra%C8%9Bii-au-decis-bejeri%C8%9B%C4%83-%C8%99i-obrejan-arest-la-domiciliu#sthash.LZSfENK6.dpuf

Citeste si

Peste 70 de pompieri și silvicultori, sprijiniți de elicoptere Black Hawk se luptă cu incendiile de vegetație din Clisură și din Reșița VIDEO

Situația este deosebit de dificilă și în municipiul Reșița. Incendiul de vegetație izbucnit în 31 …