Consilierii județeni i-au prelungit mandatul de manageriat noului șef al Spitalului Judetean

Călin Laza rămâne în continuare manager al Spitalului Județean de Urgență Reșița pentru următoarele 6 luni. În plenul ședinței de Consiliul Județean s-a cerut un vot al aleșilor județeni pentru prelungirea mandatului, chiar dacă legal nu era necesar votul consilierilor județeni.

În fata aleșilor județeni Calin Laza a expus situația actuala a Spitalului și proiectele pe care le are în derulare.

Citeste si

Mare petrecere de Ziua Copilului în parcul din centrul istoric al stațiunii Băile Herculane VIDEO

Peste 200 de copii, însoțiți de părinți, bunici, mătuși, unchi și frați mai mari, au …