Plimbare foarte scumpă pe Muntele Mic fiindcă au înlocuit sania cu Atv-ul

Astăzi, jandarmii montani au aplicat amenzi în valoare de 4 000 de lei celor care au crezut că pe Muntele Mic te poți plimba cu ATV-ul fără să respecți legile și natura.

Jandarmii montani din cadrul Postului Muntele Mic, în urma desfășurării activităților de patrulare pe traseele montane, au surprins în fondul forestier patru persoane care nu au respectat legislația și au intrat cu ATV-urile fără aprobarea administratorului fondului forestier.

Celor patru iubitori de off-road, jandarmii montani le-au prezentat legislația privind folosirea autovehiculelor de teren în arealele naturale, totodată fiindu-le aplicate două sancțiuni contravenționale în valoare de 4000 lei.

Citeste si

Tânăr motociclist de 23 de ani mort în urma unui accident de circulație la Oravița VIDEO

În urmă cu puțin timp, pe strada Cloșca din orașul Oravița, s-a produs un accident …