Accident cu al cincilea tramvai lovit în trafic la Reșița VIDEO

Al cincilea tramvai a fost lovit in trafic la Reșița. Accidentul s-a petrecut în sensul giratoriu de la Intim și a fost provocat de un autoturism.

Din fericire nu sunt victime. Cauza accidentului este șoferul neatent si probabil ocupat și cu altceva in timp ce conducea autoturismul. Imaginile vorbesc de la sine.

Comentarii

comentarii

2 thoughts on “Accident cu al cincilea tramvai lovit în trafic la Reșița VIDEO

  1. Da, domnu Peșchir, tramul e foarte dorit dar nu de reșițeni ci de politicienii blocați în timp, ce trăiesc în trecut și au găsit o metodă simplă de a toca bani europeni ca să-și dea importanță. Pînă după revoluție am lucrat ca vatman pe tramvai în Reșița. Pe vremea aceea făceau cam 10.000 de reșițeni naveta zilnic din Govîndari la C.S.R. / U.C.M.R și retur. Tramvaiele erau arhipline, călătorii stăteau agățați de ușile deschise ca ciorchinele. Acum, după 35 de ani, industra reșițeană e pe butuci, rentabilitatea unui tramvai este…… zero barat. Cred că nimeni n-a făcut un recensămînt de călători în transportul în comun, să vadă cîte persoane călătoresc la orele de vîrf și în afara lor, să poată calcula rentabilitatea investiției. În afară de asta, hai să-l vad pe ăla care alearga din Moroasa pînă jos în Luncă la statia de tramvai, pe ăla de pe Calea Timișorii ce aleargă peste pasarela de la gara de nord, face JOGING peste Str. Progresului pînă la Victoria în statie asa ca înainte de revoluție. 🙂 (haha)
    Și la achiziția tramului s-a aplicat politica struzului! S-au cumpărat tramuri scumpe de la turci cînd la cam 200 km de Reșița e fabrica de tramuri IMPERIO la Arad!
    Faină treabă! N-am cuvinte!

  2. LASĂ CĂI BINE ASA LE SCOATEM DIN FUNCȚIONARE SI NE SCAPAM DE ELE.SI AȘA NU AU FOST DORITE ….AȘA CĂ LA CIT MAI MULTE ACCIDENTE….DOAR AVEM ȘOFERI SCOȘI PE BANDĂ DE ȘCOLILE DE SOFERI SI TRECUȚI PE BANDĂ DE POLIȚIȘTII RUTIERI DE LA EXAMEN DIN REȘIȚA.

Comments are closed.