Reșițenii acuză autorităţile că facturile la energie şi gaze sunt neclare și foarte încurcate VIDEO

Reșițenii acuză autorităţile că facturile la energie şi gaze sunt neclare și foarte încurcată. Ei spun că acestea sunt făcute cu substrat, să sustragă banii oamenilor. Reșițenii se uită în factura de energie ca pisica în calendar. Asta pentru că o factură poate avea chiar şi 5 pagini şi este plină de detalii tehnice sau fiscale pe care nu le înțelege nimeni.

Nici măcar oamenii școliți, cu funcţii importante în comunitatea în care trăiesc, nu reușesc să deslușească facturile la energie.

Nu am dat importanță la toate elementele alea. Era bine dacă factura era cantitatea prețul valoarea. E foarte încurcată. E făcută cu substrat să sustragă banii din buzunării oamenilor”, spune cineva

„Am văzut că a explicat să ne uitam pe factură că trebuie să apară cu minus, dar nu am văzut nimic”, mai spune cineva.

„Sunt o grămadă de taxe de alea nu se înţelege absolut nimic. Numai ei înțeleg chestiile astea”, mai spune cineva.

Citeste si

Ziua Banatului Montan la cea de a doua ediție la Reșița – Spectacol de excepție în centrul civic VIDEO

Manifestările dedicate Zilei Banatului au continuat în acest sfârșit de săptămână cu un spectacol de …