Turist accidentat la schi pe Muntele Mic si salvat de echipa Salvamont VIDEO

Un nou accident la Muntele-Mic. Un bărbat de 35 de ani din Lugoj aflat pentru câteva zile la odihnă, s-a accidentat pe pârtia Nordica din Stațiunea Muntele Mic. In urma căzăturii, bărbatul s-a ales cu fractură de clavicula și traumatism cranio-cerebral.  Salvamontiștii din echipa de serviciu au intervenit pentru a-i acorda primul ajutor.

După ce a fost stabilizat și imobilizat bine în atele, accidentatul a fost predat echipajului aeropurtat SMURD care în urma apelului prin 112 , a decolat de la Baza aeropurtată de la Caransebeș si a ajuns rapid la fața locului pe munte.

 Turistul a fost transportat la spitalul din Caransebeș inde a intrat pe mâna medicilor de specialitate.

Citeste si

Tânăr motociclist de 23 de ani mort în urma unui accident de circulație la Oravița VIDEO

În urmă cu puțin timp, pe strada Cloșca din orașul Oravița, s-a produs un accident …