Victimele Revoluției române au fost comemorate la Reșița VIDEO

Victimele Revoluției române au fost comemorate la Reșița. Manifestările dedicate celor care și-au pierdut viața în urmă cu 36 de ani în municipiul de pe Bârzava au avut la troița din centrul civic.

Reprezentanți ai diferitelor asociații de revoluționari au participat,  la slujba de pomenire a eroilor martiri ai Revoluţiei Române din Decembrie 1989, ce s-a desfășurat la troița din Centrul Civic al municipiului de pe Bârzava evenimente în care şi-au pierdut viaţa 25 de persoane. 

După slujba religioasă, au avut loc depuneri de coroane la troiţa din Centrul Civic al Reşiţei.

Citeste si

Tânăr motociclist de 23 de ani mort în urma unui accident de circulație la Oravița VIDEO

În urmă cu puțin timp, pe strada Cloșca din orașul Oravița, s-a produs un accident …