Ghinion – Accident cu trei autoturisme si o roată pe DN6 lângă Buchin VIDEO

Trei autoturisme s-au ciocnit astăzi în apropiere de Caransebeș. Accident a avut loc în imediata apropiere a sensului giratoriu de la Buchin pe DN6.

Șoferul unui autoturism ce se deplasa dinspre Buchin spre Caransebeș, s-a angajat  într-o depășire fără să se asigure și a intrat în coliziune laterală cu un autoturism ce circula din sens opus. Din cauza impactului deosebit de puternic, roata unuia din autoturisme, s-a rupt și a rămas pe carosabilă. Aceasta nu a fost văzută la timp de un alt conducător auto ce rula dinspre Caransebeș spre Buchin, și a lovit-o din plin.

Cei doi șoferi ce conduceau dinspre Caransebeș spre Buchin, au fost testați cu aparatul etilotestul, rezultatul fiind  negativ. Accidentul s-ar fi produs din cauza conducătorului ce mergea spre Caransebeș și ar fi făcut depășirea neinspirată. Acesta a părăsit locul accidentului, dar ulterior s-a prezentat la secția de poliție unde, surpriză –  a refuzat testarea cu aparatul Dragler. Polițiștii l-au condus la spital pentru recoltarea de probe biologice, însă a refuzat și invitația polițiștilor.

La spital a ajuns  rănit ușor  și unul dintre cei doi șoferi ce circulau pe direcția Caransebeș-Buchin.

Tânărului de 26 de ani, de la care ar fi plecat toată nenorocirea, i s-a întocmit dosar de cercetare penală pentru vătămare corporală din culpă, părăsirea locului accidentului și refuz de prelevare de mostre biologice.

Citeste si

Accident mortal pe DN58B, între Berzovia și Măureni. Mașina și un TIR au luat foc în urma impactului VIDEO

Un accident rutier deosebit de grav s-a produs pe DN58B, între localitățile Berzovia și Măureni, …