Începând cu anul 2000, an de an, la sediul Forumului Democratic al Germanilor din Reşiţa, este organiztă sărbătoarea tăiţeilor. Este prima manifestare de acest gen dedicată Făşangului din anul în curs, urmând ca în zilele care vin, până la intrarea în Postul Paştelui, să aibă loc alte asemenea acţiuni. Aseară,un …
Citeste mai mult
Info CS