Modificări în programul ,,ZILELOR REŞIŢEI ȘI RUGA BĂNĂȚEANĂ 2015”

PROGRAM ZILELE REŞIŢEI ȘI RUGA BĂNĂȚEANĂ 2015 – ultimele modificări
25-28 IUNIE

Joi, 25 iunie 2015, ora 10:00

· “Bibliocăsuţa” – acţiune organizată de Biblioteca Municipală în Centrul Civic (căsuţa nr. 5)

Vineri, 26 iunie 2015
I. CONCURS DE ŞAH – locație -SALA POLIVALENTĂ
· Concurs dezlegări probleme pentru copii, 10 ani;
· Concurs dezlegari probleme juniori, 16 ani;
· Turneu de blitz open general pentru seniori şi junior – cu omologare FIDE pentru OLE rapid;

II. – 19:00 – 23:00, Locație – ZONA CÂLNICEL
· Let’s get the party started! cu Sebastian Baciu şi Cătălin Radu
· Concursuri ( skandenberg, tras de funie, dans etc.)
· Karaoke Still – Concurs Karaoke
· Spectacol de lasere și DJ LINE

Sâmbătă, 27 iunie 2015
– Parcul Tricolorului, orele 10:00-14:00- manifestări sportive sub genericul “Pe locuri, fiţi gata…SPORT!” – organizate în parteneriat cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Caraş-Severin şi cluburile sportive din Reşiţa: Clubul Sportiv Municipal Reşiţa, Clubul Sportiv Universitatea Reşiţa, Palatul Copiilor şi Club Sportiv Municipal Şcolar Reşiţa, Clubul Sportiv Şcolar Reşiţa, Reşiţa Locomotives.
– standuri de prezentare, demonstraţii sportive, concursuri.

· PROGRAM MUZICĂ UȘOARĂ , ora 19:00, ZONA CÂLNICEL
· HAPPY GIRLS Reşiţa
· DEAD LINE Reşiţa
· AKUSTICA Reşiţa
· LEFT OVERS
· SENS UNIC Reşiţa
· GAZI DEMIREL – singurul interpret de muzică orientală din România
· Ora 22: SMILEY

Duminică, 28 iunie 2015, ora 16:00, ZONA CÂLNICEL
PROGRAM MUZICĂ POPULARĂ
· Moment religios
· Cuvânt primar Mihai Stepanescu
· Vor evolua formaţii ale minorităţilor naţionale (Formaţia „Karasevska Zora”, Formația de dansuri „Asociația Petőfi Sándor”, Ansamblul de dansuri populare germane “Enzian’’) şi ansambluri folcorice (Ansamblul Folcloric “DOINA TIMIŞULUI“, Ansamblul folcloric “Bârzava”, Ansamblul Folcloric ”ŞINCA NOUĂ”, Ansamblul folcloric „Semenicul ”, Ansamblul Folcloric “DATINA CĂRĂŞANĂ”)

· Solişti: Nicoleta VOICA, Traian JURCHELA, Stana STEPANESCU, Petrică MÂŢU STOIAN, Felicia STOIAN, Grigore GHERMAN, Năstăcuţa IUGA, Camelia şi Neluţu Motoc, Camelia Bojin CEOCU.

· Invitaţi speciali:

– de la ora 21:30- Ana BEKUTA, Miroslav ILIC

Organizatorii îşi rezervă dreptul de a modifica progr

Comments

comments

Powered by Facebook Comments